Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home

Пізнавально - розважальна програма "Україна моя від "А" до "Я""

Електронна адреса Друкувати PDF

Сценарій розважальної ігрової програми

‘’Україна моя від А до Я’’

 

Виходить Оксана і співає пісню

 

Скажіть, ну в чім моя вина, що я така вродилася

Бо інколи моя краса, стає страшною силою

Чобіт мені надарував, Вакула нездогадливий

Та заміж без віночку я у вік не піду

 

Так, я вродлива ,молода, обличчя гарне ,стан стрункий

І очі чорні наче ніч, і голос звабливий такий

І придане у мене є, багата наречена я

Та заміж без віночку я у вік не піду

 

Як би не просили, як би не благали мене

Заміж без віночку не піду, хоч який той гарний жених

Як би не кохали ,як би не благали мене

Я лише за того піду, хто вінок мені принесе.

 

О: Доброго дня усім хто присутній у цій залі. Як ви, мабуть, здогадалися мене звати Оксана. Я справжня українська дівчина, яка до безтями любить свою рідну землю, свою батьківщину, Україну. Я як справжня українка вродлива, кмітлива, розумна. А подивіться скільки різного взуття надарував мені мій наречений Вакула (бере чемодан і показує різне взуття, яке там знаходиться). Тут і туфлі, і чобітки і навіть кросівки. Багата тепер наречена я. Та не взуття важливо мати україночка. Скажіть. А який головний оберіг повинна мати україночка?____(вінок)

            В народі існує така легенда.Якось шла дівчина по калину. Зустрів її парубок і каже : "Знімеш вінок - моя будеш". Не веліла матуся знімати віночок, та парубок гарний, говорив красиво, а ласкавий погляд зігрівав серце. Зняла дівчина віночок, а парубок перетворився на страшного лиходія і забрав її до себе. 
Тому кажуть, що вінок оберегіє від нечистої сили.

 

Віночок, як головний убір, дівчата плели із 12 живих квітів, кожна з яких була символом і оберегом: безсмертник - символ здоров'я, деревій - нескореності, барвінок - життя й безсмертя людської душі, цвіт вишні та яблуні - символ материнської відданості, калина - символ краси та дівочої вроди, любисток і волошка - відданості та вірності, ромашка - символ дівочої чистоти; ружа, мальва та півонія - віри, надії та любові; хміль (вусики) - символ гнучкості та розуму. Цвіт маку долучають у вінок ті дівчата, у чиїх родинах хтось загинув у боротьбі з ворогом. Мак - символ печалі і смутку. 
До віночка в'язали кольорові стрічки. Посередині світло-коричнева стрічка - символ землі-годувальниці, ліворуч і праворуч від неї дві жовті - символ сонця, за ними світло- і темно-зелена - символи живої природи, краси і юності. Далі синя й блакитна - символи води і неба. Потім з одного боку жовтогаряча - символ хліба, а з другого - фіолетова - символ розуму, потім малинова - символ щирості та рожева - символ багатства. По краях в'язали білі стрічки - символ чистоти. На лівій внизу вишивали Сонце, а на правій - Місяць. Ці солярні знаки були головними оберегами голови дівчини, а також оберігали косу дівчини від злого ока.

 

            Я сподіваюся, що сьогодні і у мене з вашою допомогою з’явиться справжній український віночок , багатий на різнобарвні яскраві стрічки.

А допоможуть мені в цьому команди, що присутні в цьому залі.

Це команда______________________________________

_____________________________________________

Запрошуємо команди на сцену.

Сьогодні в нашій конкурсній програмі яка називається «Україна моя від А до Я» учасники зможуть проявити і продемонструвати всі свої знання про рідну країну. За перемогу в кожному конкурсі ви будете отримувати яскраву кольорову стрічку, яку відразу зможете прикріпити до свого вінка. В якої команди буде більше стрічок у вінку та і стане переможцем нашої конкурсної програми «Україна моя від А до Я».

А оцінювати наш конкурс буде компетентне журі до складу якого входять______________________________________________________________________________________________________________________________

Команди готові, вболівальники готові. Тоді можемо давати старт початку наших конкурсів (звучать позивні)

 

Наш перший конкурс називається «Хто знання має, той мур зламає»

 

Це інтелектуальний конкурс на знання історії України. Я пропоную вам питання і 3 варіанти відповіді . Ви обираєте правильну відповідь. Відповідає та команда, яка першою підняла прапорець.

Отже , почали…

 

 

Просимо журі оголосити результати конкурсу «Хто знання має, той мур зламає»_______________________________________________________

 

Ми продовжуємо конкурсну програму «Україна моя від А до Я»

 

            Україна з давніх давен славиться своїми народними промислами. Завдяки літописам і пам’яткам, що дійшли до нас з доби Київської Русі відомо , що вже в той час існували такі промисли як різьблення по дереву, килимарство, ткацтво, гончарство, кераміка, вишивка. Одним із самих поширених ремесел було гончарство. Гончарство одне з найдавніших ремесел людини. Зародилось гончарство ще в кам’яному віці. Можна стверджувати, що ще до оволодіння людини вогнем вона почала формувати з глини предмети, потрібні для вжитку.

На території України сліди гончарства археологи датують 7-6 тисячоліттям до н.е. У різні історичні епохи її населення виготовляло всілякий посуд для приготування, зберігання і споживання страв (горщики, глечики, миски, макітри, ринки, тикви, барильця, куманці, кухлі тощо), а також обрядовий, зооморфний і антропоморфний посуд, архітектурно-будівельні вироби (цеглу, кахлі, черепицю, димарі).

Орнаменти на гончарних виробах мали також свою символіку: горизонтальні лінії або хвилясті із зигзагами — знак води. Наносились вони найчастіше на тому рівні, до якого наливали воду, що означало: хай ця посудина буде завжди повна. З гончарством пов'язано і виготовлення писанок з декоративним розписом, що утверджували культ сонця. Яйце символізувало зародження життя, джерело життя і всесвіту, служило оберегом.  Трикутник означав триступеневе життя, або три елементи — воду, повітря, вогонь, у християнській інтерпретації — святу трійцю. Ламані хрести, кола, павутиння, вітрячки, розетки — символи сонця — у християнстві набули смислу добробуту і щастя.

Квадратні хрести означали чотири сторони світу, у християнстві — символ перемоги над гріхом та смертю. Різноманітні крапочки — це небесні світила, у християнстві — сльози Божої Матері. Смерекові гілочки, сосонки, інші рослини — символи вічної юності, здоров'я, краси, буяння природи. Пшеничні колоски — побажання доброго врожаю. Рівні, хвилясті лінії, які переперізують писанку,— символи вічності та безконечності. До стародавніх мотивів додано рибу — символ Ісуса Христа і церкву — святість.

Ідею родючості здавна виражали рослинами та їх корінням, найчастіше це був священний хміль. Зображення пташиних крил символізували політ думки, голови лева — силу й відвагу.

З часом язичницькі символи у всіх видах давнього мистецтва втратили свій смисл оберегів і перетворились в орнаментовані мотиви .

Зараз ми спробуємо дещо відтворити традиції гончарства і проведемо наступний конкурс, який називається   «Діло майстра величає!»

Вам бадуть роздані тарілки і ви повинні за 5 хвилин намалювати на них символи про які я вам тільки що розповідала. Переможе та команда, яка найкраще розмалює і представить свій витвір. Оцінюватись цей конкурс буде у 2 бали. Отже почали…

Поки наші команди працюють ми з вами подивимося, художній номер, який підготували  ________________________________________

           

Наші учасники закінчили своє завдання, і зараз я запрошую одного учасника команди для представлення своєї тарілки. Команди відповідають, а журі виставляє оцінки. Отже нашому журі найбільше сподобалась тарілка команди_____________________ і вони отримали______ кількість балів.

Ми продовжуємо конкурсну програмуУкраїна моя від А до Я.

Україна одна з найбільших європейських держав. Її площа становить 603,7 тис. км. На її території проживає понад 110 національностей. Чисельність населення України становить близько 48 млн. чол., які населяють великі міста та малі містечка, села, селища. На заході вона межує із Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Молдовою, на півночі – з Білорусією, на північному сході та сході з Росією, а на півдні омивається Чорним та Азовським морями.  Адміністративна карта України складається із 24 областей та автономної республіки Крим.

Оголошується наступний конкурс”_______________________________”. Ми перевіримо, як ви знаєте адміністративні області України.

Обидві команди мають вишикуватися позаду сцени в колони. За моїм сигналом учасники команд повинні підбігати до планшетів, які розташовані на авансцені, прикріпити частину адміністративної карти на планшет та повернутися до команди. . Конкурс закінчується тоді, коли одна із команд складе карту. При оцінювані цього конкурсу, крім швидкості, враховується і якість виконання завдання.

Дякую. Прошу журі підвести підсумки цього конкурсу. Ось ще на одному  вінку зявилася стрічка.

Україна пройшла довгий тернистий шлях державотворення. Довгий час вона була під владою іноземних держав. І тоді знаходились люди, які хотіли відзначити свою країну, зробити її незалежною. Особливо прославилися у цій боротьбі українські козаки і  гетьмани. Та й в наш час таких людей, які працюють та своєю працею, возвеличують імя України, не бракує.

І ми переходимо до наступного конкурсу Чужих вивчай, своїх не забувай.

Капітанам команд на відео екрані буде показано по 6 фото видатних особистостей України різного періоду. Ваше завдання назвати прізвище людини зображеної на фото. Відповідь слід дати одразу. Кожна правильна відповідь це 1 бал.

Дякую прошу журі оцінити виступ капітанів. __________________________________________________________________

А ми продовжуємо нашу ігрову програму Україна моя від А до Я

Мова кожного народу неповторна і своя . Ми любимо свою українську мову. Називаємо її калиновою, солов’їною, барвінковою. Вона є державною мовою України, вражає своїм бездонним джерелом народної мудрості.

Наш наступний конкурс Народ скаже, як завяже .Командам я роздаю слова, з яких вони повинні скласти народні прислів’я, кожній команді потрібно скласти 3 прислівя. Зрозуміло?

Доки наші команди працюють, ми подивимося виступ, який підготували_______________________________________________________

Дякую, прошу журі оцінити знання народної мудрості наших команд._____________________________________________________

Українці славляться на весь світ своїми народними піснями. “Народні пісні для України -  все: і поезія, і історія, і батьківська могила. Пісні ці – народна історія, жива, яскрава, сповнена барв, істини… ” – говорив М. Лисенко.

Я оголошую наступний конкурс нашої ігрової програми _____________________________________________________________.

Кожна команда повинна прослухати свій уривок з усім відомої української пісні, назвати цю пісню і проспівати її . Оцінюватися буде: чи правильно вгадали пісню і чи змогли її гарно заспівати. Отож почали!

Прошу журі підвести підсумки цього конкурсу. _________________________________________________________________

А ми продовжуємо нашу конкурсну програму Україна моя від А до Я.

Я оголошую наступний конкурс Скриня таємниць.Кожній команді, по черзі буде виноситись скриня у якій лежить предмет, який має безпосереднє відношення до української держави. Ви повинні назвати цей предмет, якщо ви називаєте його з першої підказки, то отримуєте 1.5 бали, з другої підказки 1 бал, а з третьої 0.5 бала. Зрозуміло тоді розпочали.

Дякую, прошу журі сказати, хто переміг у цьому конкурсі, і хто отримує стрічку на свій вінок.____________________________________

Усім відомо, що українці спортивний і дужий народ. Так чи ні? Існують різні види спорту легка атлетика, плавання, футбол, баскетбол, гімнастика, важка атлетика та інші. А яких українських видатних спортсменів ви знаєте?( діти з залу відповідають). Так справді  спортсменів, які своїм імям прославляють нашу батьківщину багато, а давайте перевіримо, які спортивні наші команди.

Оголошується конкурс __________________________.

Кожен член команди повинен по черзі пройти через тунель, достати із скриньки папірець і назвати, який вид спорту на ній зображений. Переможе та команда, яка швидше виконає це завдання.

Отже, почали.

Дякую, перемогла у цьому конкурсі команда__________________________________________________________

Поки наші команди відпочивають ми перевіримо, чи є вболівальники у наших команд.

Живемо ми в Україні?

І пісні в нас соловїні ?

А лісів у нас багато?

А народ у нас завзятий?

В Україні завжди літо?

В нас найкращі в світі діти?

Чорноземів у нас мало?

В Україні люблять сало?

В Україні хлопці сильні?

В Україні люди вільні?

А дівчата у нас гарні?

А якщо сказать шикарні?

У нас люблять танцювати?

А вночі міцненько спати?

Оберіг у нас калина?

Всі ви любите Вкраїну?

А тепер давайте подивимося, яка команда отримала найбільше балів під час гри та вплела найбільше стрічок у свій вінок.

(Рахую стрічки разом із залом).

Отож привітаймо команду______________________________, котра вплела у свій вінок більше стрічок.

Для привітання та нагородження учасників та переможців гри я запрошую на сцену журі.

На цьому наша ігрова програма завершується. Я бажаю вам, щоб ваше життя було таким яскравим, як стрічки на цих вінках, а сумні і темні кольори зустрічалися, як на й  рідше.

Зростайте, діти,

На землі своїй,

Мов квітка рання

У дощі травневім.

Народові своєму

Вірністю служіть,

І знайте, що Вкраїни іншої

У нас немає!           

 

 

Статистика

Переглядів змісту : 522152