Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Канікули
Канікули

Весняні канікули в Палаці

Електронна адреса Друкувати PDF
Під час весняних канікул у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців гуртків палацу було проведено ряд заходів:
1. З 17.03.2014 по 23.03.2014 року бібліотекарем Палацу Баланннюк Т. О.  був організований та  проведений Тиждень дитячої та юнацької книги, присвячений 200-річчю з Дня народження Т. Г. Шевченка, а саме:
- 17.03.2014 року була  інтелектуальна гра «Відомий і невідомий Шевченко», в якій взяли участь вихованці гуртків «Оксамит» (кер. Шевчук Л. М.), стрільби кульової (кер. Донець П. П, Франчук Г. В.), краєзнавців-екскурсоводів (кер.  Очеретна Л. П.), діти мали можливість не лише позмагатись у знаннях про Великого Кобзаря, а й дізнатися багато нового та невідомого про нього.
- 19.03.2014 року проведено Шевченківське свято «Свою Україну любіть», на якому були присутні 46 вихованців різних гуртків. До проведення свята долучились гуртківці театральної студії «Мельпомена» (кер. Вонсовська Л. П.), студії естрадного вокалу «Овація» (кер. Гриценко  Т. О.), аніматорів (кер. Степанкевич М. О.);
- 21.03.2014 року вихованці гуртків «Юний художник» (кер. Лісіцина Л. П.) та журналістика (кер.. Кожушко О. О.). мали можливість переглянути фільм, присвячений Т. Г. Шевченку «200 років самотності».
- Бібліотекарем Баланюк Т. О. були проведені бесіди «Вінок шани Кобзареві» у гуртках «Юний художник» (кер. Лісіцина Л. П.), театру моди «Оксамит» (кер. Бєлан І. М., хор. Школьна М. В.), журналістики (кер. Кожушко О. О.), вокальному ансамблі «Джерельце»(кер. Лисак М. В.).
2. До Дня визволення Вінниці від німецько-фашистських загарбників в стрілецькому тирі Палацу, під час канікул,  було проведено Першість ВМПДЮ зі стрільби з пневматичної зброї. У змаганні взяли участь 28 гуртківців секції стрільби кульової.
3.  Під час весняних  канікул педагогами та вихованцями відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва були здійснені  наступні заходи:
- 24.03.14 року Демонстрація колекції «Україно  моя» у Вінницькому національному  технічному університеті вихованцями театру моди «Оксамит» (Бєлан І.М.) 
- 25.03.14року Проведення майстер-класу на обласному семінарі – практикуму керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва на тему: «Декоративно-ужиткове мистецтво, як вагомий засіб впливу на формування художніх здібностей гуртківців». (Мохар І.А. та її вихованці.)
- 27.03.14 року проведені екскурсії  в обласний  художній та краєзнавчий музеї та організовано відвідування обласної виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій рідний край» для вихованців студії моли «Оксамит» (Бєлан І.М.)
- 27.03.14 року організовані заняття на пленері «Прокидається природа». Для вихованців гуртка з образотворчого мистецтва  «Колорит»  на набережній «Рошен» (Зінченко Ю.В.),  та у  ЦПКіВ ім.. Горького для гуртківців «Юного художника» ( кер. Лісіцина Л.П.)  
- 28.03.14 року організована екскурсія на трикотажну фабрику «Утог»  для вихованців гуртка «М’яка іграшка» ( кер. Добрянська В.В.)
- 29.03.14 року організована та проведена  творча майстерня «Майстри сучасного «hand made» для вихованців відділу ДПіОМ. Керівниками проведено 9 майстер-класів з традиційних та нових технік декоративного мистецтва.(Блащук Л.А., всі керівники гуртків)
- 29.03.14 року відбулася  презентація авторської етнічної колекції одягу  Любові Король «Душа народу» в обласному академічному театрі ляльок. (Бєлан І.М.)
4. Цікаво та змістовно організували свою роботу й педагоги та вихованці відділу художньо-естетичного виховання. Так, уже стало традицією проведення у відділі творчих мистецьких віталень, де діти мають можливість познайомитись із різними гуртками та спробувати свої сили у мистецтві танцю чи співу. Протягом весняних канікул свої вітальні відкрили педагоги і вихованці вокального ансамблю «Джерельце» (кер. Лисак М. В., конц. Окружко О. Ю.), ансамблю танцю «Радість» (кер. Марущак Ж. І.), академія сучасного та вуличного танцю «LaMar» (кер. Колесник Л. М.), ансамбль спортивного бального танцю «Олімпія» (кер. Пашинін А. С., конц. Іванішина Н. І.), ансамблю народних інструментів (кер. Назарова О. В.).
Вихованці Зразкового художнього колективу театральної студії «Мельпомена» (кер. Вонсовська Л. П.) відвідали Калинівську школу та Вінницький національний аграрний університет з літературно-музичною композицією «Струни Кобзаревого серця».
В творчій та по-сімейному щирій атмосфері пройшла презентація обдарованої дитини в ансамблі «Екстрім». Було презентовано різні захоплення Юлії Кифорук. Одним із найяскравіших стала демонстрація дефіле в’язаних виробів, які виготовила Юлія із мамою. Гуртківці «Екстріму» з теплотою розповідали про подругу та її досягнення. Фінальною точкою заходу стала фінальна пісня у виконанні всього колективу ансамблю сучасного танцю «Екстрім» (кер. Григор’єва Я. В.).
Під час весняних канікул Гладкий Д. М. організував та провів Регіональні клубні змагання зі спортивного бального танцю «Король паркету - 2014». В змаганнях взяли участь 350 учасників.
Приємно зазначити і те, що педагоги Палацу велику увагу приділяють  роботі з батьками. Так, в ансамблі класичного танцю «Фуєте» було проведено відкрите заняття для батьків молодшої групи, в ансамблі спортивного бального танцю «Олімпія» проведений традиційний день іменинника з залученням батьків вихованців, а педагогами відділу спортивної та фізкультурно-масової роботи проводились дні відкритих дверей, де батьки змогли побачити перші надбання своїх дітей та в невимушеній обстановці поспілкуватися один з одним.
Протягом канікул в ансамблі народного танцю «Радість» (кер. Бойко В. А.) проводилась інтенсивна підготовка до творчого звіту колективу перед громад кістю міста. А 30 та 31 березня понад 900 батьків, вихованців та прихильників народного танцю мали можливість насолодитися неймовірно красивим дійством – творчим звітом ансамблю танцю «Радість».
5. Змістовно і цікаво проводилась робота в гуртку краєзнавців-екскурсоводів (кер. Очеретна Л. П.), адже тут була організована і проведена екскурсія до сакральних місць міста Вінниці (церква Святого Миколая, преображенський кафедральний собор та Костел братів Капуцинів) та проведена гра-вікторина «Інтелектуальний джем»
6. В канікулярний період вихованці Палацу брали активну участь у обласних змаганнях з технічної творчості. А Саме, у обласній виставці робіт  з початкового технічного моделювання взяли участь гуртківці з ПТМ (кер. Стецюра О. П., Бондаренко І. П.), «Орігамі» (кер. Остапенко Г. В.), кераміки та гончарства (кер. Діденко М. В.), об’єднання «повір у себе» (кер. Малєєва Л. М.), гуртка «Повітряні змії» (кер. Францев В. В.). Приємно зазначити й те, що в обласних змаганнях з початкового технічного моделювання, що проходили 27 березня на базі обласного центру технічної творчості, команда гуртка з ПТМ (кер. Бондаренко І. П.) виборола I загальнокомандне місце.  Крім того, вихованці гуртків інформатики та програмування на обласному конкурсі з інформаційних технологій також порадували I загальнокомандним місцем. 

     7. Відповідно до плану роботи відділу організаційно-масової роботи в період весняних канікул культорганізатор по роботі з дітьми молодшого шкільного віку Степанкевич М.О. разом із вихованцями гуртка аніматорів провела пізнавально-розважальну програму «Один вдома». Учасниками свята стали учні 2-4 класів із загальноосвітніх навчальних закладів міста у кількості 250 чоловік.  Протягом години діти грали в різноманітні ігри, дізнавалися як правильно проводити свій вільний час на канікулах та повторювали правила безпечної поведінки.
      В період з 24 по 27 березня 2014 року в рамках діяльності міської молодіжної громадської організації "Союз старшокласників "Лідер" проходила  IV міська Школа лідерів. Головними організаторами «Школи» стали завідуюча відділом організаційно-масової роботи Стецюра О. П. та культорганізатор по роботі з дітьми старшого шкільного віку Олексієнко Я. П. Учасниками Школи лідерів стали голови рад учнівських врядувань та активісти шкільного життя із загальноосвітніх навчальних закладів нашого міста. 
 
 
 
 
 
 
 


 

Осінні канікули в ВМПДЮ

Електронна адреса Друкувати PDF
          Відповідно до завдань довгострокової освітньо - виховної програми «Канікули» та виконання річного плану Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені Лялі Ратушної, з 28.10.2013р. по 03.11.2013р. діяльність педагогічного колективу Палацу була спрямована на проведення змістовної навчально-виховної діяльності школярів під час осінніх канікул. В зв’язку з цим в Палаці було організовано та реалізовано ряд виховних форм роботи.
Кожного дня упродовж осінніх канікул на вихованців Палацу чекали різноманітні заходи . З метою формування пізнавальної діяльності дітей, популяризації української дитячої книги з 28.10.2013р. по 3.11.2013р. у бібліотеці Вінницького міського палацу дітей та юнацтва імені лялі Ратушної були представлені 2 виставки на тему: «Жорж Бізе та його Кармен», присвячена 175 річниці від дня народження французького композитора, та постійно діюча виставка – «Подорож до країни дитинства», на якій представлена сучасна дитяча література. З  метою заохочування дітей до читання та відвідування бібліотеки під час канікул розповсюджувалися рекомендовані списки літератури під гаслом «Я прочитав, і ти прочитай – це цікаво!».
З метою сприяння здорового способу життя як невід’ємного елемента загальної культури особистості, формування фізичних здібностей, гармонії тіла духу відділом фізкультурної та спортивно-масової роботи був проведений Тиждень сприяння здоровому способу життя.  Так, серед гуртківців Палацу проведений конкурс - виставка малюнку на тему: «Жива вода», в якому взяли участь більше 120 вихованців. Переможці нагороджені грамотами та цінними подарунками.
Другий день Тижня був присвячений педагогам. Працівники відділу Паюк І. М. та Злагода Л. М. в рамках школи педагогічної майстерності організували пізнавальну та надзвичайно приємну зустріч у Інтелект-кафе «Світ чаю». Під час зустрічі всі присутні мали змогу відкрити секрети різноманітних видів чаю, познайомитися з  їх походженням та властивостями. Дегустацією, приємним враженням та позитивним настроєм закінчилась ця зустріч.
Для вихованців всіх відділів палацу була проведена розважальна гра «спортивні дівчата». Під час змагання дівчата не тільки продемонстрували свої спортивні навички, а і показали, як вони колективно вміють змагатися і вболівати за  спільну справу. Всі учасники змагання отримала солодкі призи та грамоти за зайняті місця.
Молодий педагог Самолюк С. О. організував та провів змагання  з міні-футболу за здобуття кубку ВМ ПДЮ, а педагогами Грушко А. В, Франчук Г. В, Канаховським В. Р. для гуртківців Палацу проведений турнір знавців «Спорт-знайка». Завершився Тиждень сприяння здоровому способу життя проведенням відкритого кубку ВМ ПДЮ з плавання.
, в період осінніх канікул, з 28 по 30 жовтня 2013 року, вже традиційно  для шкільних омбудсменів були організовані і проведені тренінги, у яких взяли участь омбудсмен із 31 загальноосвітнього навчального закладу міста. Учасники тренінгу мали змогу поспілкуватися із головним спеціалістом, юрист - консультом Вінницької міської соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді - Варичем Валерієм Володимировичем, психологами Вінницької міської соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді - Козловим Євгеном Євгеновичем та  Калитою Дмитром Олександровичем,    змістовною  та цікавою була зустріч із оперуповноваженим у справах дітей - Гусарською Ольгою Олександрівною,  омбудсмени також мали можливість поспілкуватися із начальником відділу соціальної служби у справах дітей Вінницької міської ради - Марценюк Людмилою Євгенівною та психологами міського методичного кабінету – Докійчук Тетяною Володимирівною  та Воловодівською Жанною Олексіївною, Під час кожної зустрічі омбудсмени дізнались багато корисної інформації про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх, спробували визначити основні якості, якими  повинні володіти омбудсмени, мали змогу  розвивати комунікативні вміння та організаторські здібності, обговорювали проблемні життєві ситуації та спільно визначали шляхи їх вирішення.
З метою всебічного розвитку особистості, розвитку аналітичного, логічного та креативного мислення, стимулювання інтелектуального та творчого самовдосконалення учнів, виховання згуртованості, відповідальності, підвищення комунікативних навичок школярів, пропаганди інтелектуальних ігор, як способу дозвілля учнівської молоді 29 та 30 жовтня 2013 року, культорганізатором по роботі з дітьми старшого шкільного віку Гнатишиною Людмилою Василівною було проведено два відбіркових тури пізнавально – розвиваючої гри «КРОКС». Участь у іграх взяли команди учнів 10 класів із ЗШ № 2,6,16,17,19,22,31,32,34. 
Під час  осінніх канікул вихованці гуртка «Орігамі» ( кер. Остапенко Г.В.) взяли участь у обласній виставці-конкурсі  «Мистецтво Орігамі», яка проходила  з 22.11 по 05.11.2013 р. на  базі  обласного краєзнавчого музею. Вихованці  гуртка аніматорів (кер. Степанкевич М.О.) взяли участь у III Всеукраїнському фестивалі – конкурсі ігрових програм  «Адреса дитинства – Гра», який проходив у м. Запоріжжя з 31.10.2013 р. по 4.11.2013 р., де стали дипломатами цього конкурсу, а вихованка гуртка аніматорів Поліщук Катерина виборола почесне звання «Яскрава Зірка фестивалю», за що отримала пам’ятну статуетку та грамоту Всеукраїнського конкурсу.  Гуртківці з авіамодельного гуртка (кер. Хіміч Л.Л.)  з 2.11.2012 по 4.11.2013р.боролися за  Кубок України з авіамодельного спорту в м. Жовкла Львівської області.
Крім того, вихованці відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтв гуртка «Художнє в’язання »  (керівник Міхєєва Л.В.) та об’єднання «Повір у себе» (керівник Малєєва Л.М .). взяли участь в обласному конкурсі учнівської молоді з декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня». Гуртківці відділу художньо-естетичного виховання , а саме вихованці студії сучасного танцю «Три Зет» (кер. Козак І.С., Вітюк К.С.) взяли участь у Міжнародному конкурсі танцювального мистецтва у м. Тернопіль конкурсі та здобули 10 призових місць у різних вікових категоріях та номінаціях. 
Надзвичайна подія у стінах Палацу відбулась для нашого молодого педагога, керівника гуртка образотворчого мистецтва «Колорит» . 
Зінченко Ю. В. 30 жовтня 2013 року   презентувала свою персональну виставку «Ретроспектива спогадів » в циклі заходів «Митці рідного краю». Вихованці та педагоги нашого закладу мали можливість познайомитись із творчістю молодої художниці, побачити на власні очі її досягнення  та доторкнуся до неповторної краси робіт, які створила Зінченко Ю. В. Захід пройшов на високому рівні та мав позитивний відгук в засобах масової інформації.

Останнє оновлення на Вівторок, 05 листопада 2013 17:46
 

Довгострокова освітня програма "Канікули"

Електронна адреса Друкувати PDF

 

Комплексна, освітньо – виховна, довгострокова програма

ВМПДЮ ім. Л.С. Ратушної  

 «Канікули»

 

Тривалість програми: 2012 – 2017 роки

 

Мета програми:

  Головною метою програми є цілеспрямована організація виховного процесу та дозвільнєвої діяльності учнів всіх вікових категорій на час канікулярного періоду.

 Актуальність програми:

   Актуальність програми «Канікули» зумовлюється та обґрунтовується основними принципами виховання, що полягають у систематичності та безперервності виховного впливу на особистість.

   Саме в канікулярний час учні мають більше можливостей задовольнити свої потреби в художніх, технічних спортивних, дозвільних інтересів, гармонійно само розвиватися як особистість.

   Програма «Канікули» охоплює всі напрямки виховної роботи:

-         громадянське виховання;

-         родинно – сімейне виховання;

-         військово – патріотичне виховання;

-         трудове виховання;

-         художньо – естетичне виховання;

-         моральне виховання;

-         екологічне виховання;

-         формування здорового способу життя;

-         превентивне виховання;

-         сприяння творчому розвитку особистості.

Ця програма спрямована на виконання державних та освітніх документів:

-         Конвенції ООН про права дитини;

-         Закону України про позашкільну освіту;

-         Концепції превентивного виховання дітей та молоді;

-         Комплексної програми профілактики злочинності;

-         Комплексної програми формування навичок здорового способу життя серед дітей та підлітків в начальних закладів.

 Форми і методи роботи:

     Зміст комплексної освітньо – виховної програми «Канікули» реалізується в різноманітних методах і формах навчально – виховної діяльності школярів.

    Зокрема, через

-         виховну роботу в гуртках ( екскурсії, походи, зустрічі, бесіди, виставки);

-          масові заходи (тематичні свята, ранки, вечори, презентації, інтелектуальні ігри, конкурсні проекти, пізнавально – розважальні ігрові програми, ігри – подорожі, конкурси, концерти);

-         благодійні акції (відвідування, благодійні заходи і концерти);

-         майстер – класи;

-         участь у всеукраїнських, міжрегіональних, обласних, міських змаганнях, конкурсах, олімпіадах;

-          відпочинок в дитячому оздоровчому таборі з денним перебуванням «Зорепад».

Учасники програми:

    Учасниками приграми «Канікули» є всі гуртки та дитячі об’єднання ВМПДЮ. Їхня діяльність висвітлюється в навчально – виховному плані роботи окремим розділом: «Виховна робота в канікулярний час».

   До програми залучається учнівська молодь міста, дитячі громадські творчі об’єднання та організації, що діють в загальноосвітніх навчальних закладах міста Вінниці.

      Організовує та координує виховну роботу під час канікул відділ організаційно – масової роботи ВМПДЮ, залучаючи усі структурні підрозділи позашкільного закладу (інформаційно – методичний центр, бібліотеку, відділи: науки і технічної творчості, спортивно – масової роботи, декоративно – прикладного мистецтва, художньо – естетичного виховання; колектив педагогів, що працює в таборі «Зорепад»).

 Співпраця:

    Комплексна програма «Канікули» включає в себе постійну творчу співпрацю із зацікавленими державними, приватними, громадськими закладами та організація:

-         культурно – мистецькими закладами міста;

-         ВДПУ, ВПУ, вищими навчальними закладами;

-         Обласною дитячою лікарнею, будинком дитини, школами – інтернатами, позашкільними закладами (СЮТ, СЮН, центр хореографії «Барвінок»), дитячі організації та об’єднання;

-         Школами міста;

-         Державними та приватними підприємствами, суб’єктам підприємницької діяльності;

-         Управліннями: освіти, культури, у справах неповнолітніх, сім’ї та молоді і спорту, соціальні служби тощо.

 Прогнозовані результати:

 

-         Систематична, цілеспрямована, змістовна організація виховної роботи в канікулярний час;

-         Тенденція до збільшення чисельності дітей – учасників дозвільно – виховного процесу під час  шкільних канікул.

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 18 лютого 2013 17:41
 Статистика

Переглядів змісту : 490287