Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Гуртки Палацу Організаційно-масовий Для учнів середнього шкільного віку
Учні середнього віку

Відкрите засідання клубу "Бумеранг"

Електронна адреса Друкувати PDF

Відкрите засідання клубу шкільних омбудсменів «Бумеранг»

Тема: «Чужої біди не буває …»

8.12.2015 року у Вінницькому міському палаці дітей та юнацтва відбулося відкрите засідання клубу шкільних омбудсменів «Бумеранг» на тему: «Чужої біди не буває…». Учасниками заходу стали близько 300 старшокласників із загальноосвітніх навчальних закладів міста. В ході засідання обговорювалась проблема насильства в нашому суспільстві, визначалась  специфіка сімейного і шкільного насильства, ефективність здійснення превентивних засобів на його попередження та алгоритм уникнення умов, що сприяють насильству. Допомагали висвітлювати дані питання: начальник відділу захисту прав дітей служби у справах дітей Вінницької міської ради – Людмила Євгенівна Марценюк, інспектор поліції СКМСД при УЦМВС України у Вінницькій області, Катерина Петрівна Литовко, психолог ВМПДЮ імені Л.Ратушної та Вікторія Сологуб , міський омбудсмен V каденції при Вінницькій міській раді.

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 січня 2016 14:56
 

Соціально-правовий агіттеатр відновив свою діяльність

Електронна адреса Друкувати PDF

У грудні 2015 року соціально- правовий театр “Нова хвиля» презентував на учнівський загал свій виступ на тему «Ми різні – ми рівні». Основна мета даного заходу донести до дітей та молоді міста, що кожна людина – це особистість, але всі ми маємо рівні права та обов’яки, що потрібно поважати один одного, бути толерантними та терпимими до недоліків інших людей, поважати та піклуватися про близьких. Закликали спільними зусиллями  зробити наш світ кращим, щоб кожен зміг почувати себе комфортно у нашому місті, в нашому суспільстві.

 

Акція "Дружба немає кольору"

Електронна адреса Друкувати PDF

  АКЦІЯ  «ДРУЖБА НЕМАЄ КОЛЬОРУ»

 ОРГАНІЗАТОРИ:  ШКІЛЬНІ ОМБУДСМЕНАМИ, УЧАСНИКИ ПРАВОВОГО КЛУБУ «БУМЕРАНГ»

Протягом листопада – грудня 2015р. у школах міста Вінниці була проведена правова акція «Дружба немає кольору». Участь у ній прийняли близько 12 шкіл.  Головна мета акції - знайомство, встановлення контактів та, навіть, дружба з іноземцями, які проживають на території міста, навчаються у різних закладах освіти, створюють родини і працюють у нашому місті. Учасники акції спілкувалися з новими знайомими, організовували спільні години дозвілля, обмінювалися фотографіями. Більшість дітей з різних шкіл просто спиняли перехожих щоб трішки поспілкувавшись, просили сфотографуватися на згадку з новим знайомим. Інші ж, у знайомому колі, серед своїх однолітків, просили зробити «СЕЛФІ» для того, щоб показати які у них класні друзі.

Підсумком акції стала зустріч шкільних омбудсменів під час якої вони ділилися своїми враженнями від акції.   Їм сподобалися всі люди з якими вони спілкувалися, незалежно від їх статі, кольору шкіри, раси, Адже вони,   такі ж, як і ми: зі своїми мріями, сподіваннями, проблемами, турботами та прагненнями. А з   фотографій, які залишились на згадку від акції, шкільні омбудсмени, запропонували створити відеофільм і показати усій Вінниці, по школах та викласти у мережу.

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 січня 2016 14:31
 

Акція "Знай свої права дитино"

Електронна адреса Друкувати PDF

Протягом жовтня-грудня 2015 року у школах міста Вінниці тривала правова акція «Знай свої права дитино». Участь у ній прийняли близько 15 шкіл, у кожній з них діти різної вікової категорії (1-11 класи) були ознайомлені, тим чи іншим чином, з тематикою акції. Систематично проводились заходи, що поширювали інформацію та популяризували положення Конвенції ООН про права дитини із забезпечення прав людини та з питань правової освіти.

Інформація про заходи які були проведені в закладах Вінниці, в рамках акції «Знай свої права дитина»:

·        Написання листів учнями старшого шкільного віку в.о. міського голови щодо захисту прав дітей в школі.

·        Лекції міських омбудсменів для учнів шкіл про роботу омбудсменів. Відбувалося інформування учнів щодо їх прав та обов'язків, куди і до кого звертатись у разі потреби.

·        Проведення різнотематичних тренінгів з ігровими елементами для учнів середнього шкільного віку.

·        Заняття для учнів молодшого шкільного віку у формі казкових історій.

·        Проведена виставка малюнків «Мої права».

·        Випуск газети «Права дитини».

·        Інформаційні хвилинка для усіх учнів деяких закладів. Діти активно відповідали на поставлені питання. Також  інформаційна  хвилинка проводилась  у цікаві для дітей формі із картинками та наведеними прикладами .

Метою акції було розповісти учням різних шкіл про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини; навчити правильно реалізовувати свої права; виховувати  поважливе ставлення до власної особистості та інших.

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 січня 2016 13:32
 

Результати соціологічного дослідження

Електронна адреса Друкувати PDF

Результати соціологічного дослідження на тему:

 «Рівень прояву та форми насильницької поведінки в житті сучасного підлітка»

8 грудня 2015 року під час відкритого засідання клубу шкільних омбудсменів «Бумеранг» психологічна служба Палацу провела соціологічне дослідження з метою виявлення рівня прояву та форми насильницької поведінки в мікросоціумі підлітка. Дітям було запропоновано анонімно дати відповідь на запитання опитувалька. 

Вибірка опитаних - 55 представників шкільного самоврядування м.Вінниці, діти від 10 до 17 років. З них 78% дівчат і 22% хлопців.

Узагальнивши  результати, ми можемо зробити висновки, що більш ніж половина опитаних підлітків зазнавали по відношенню до себе ту чи іншу форму насильства. Проте, більшою мірою діти вказують на переживання психологічної форми насилля над собою. Опитувані також зазначили, що переважну кількість актів насильницького поводження вони зазнають не в колі сім’ї, а в зовнішньому соціальному середовищі. В цьому випадку агресорами виступають: однолітки, товариші, інші дорослі, зокрема, вчителі.

На жаль, найчастіше підлітки свідчать про домашнє насильство відносно власної матері (у 63% випадків), також діти спостерігали акти жорстокого поводження у власній сім’ї щодо бабусь, дідусів, сестер і  відносно домашніх тварин.

В ході дослідження ми можемо константувати ширший спектр переживань почуттів під час спостереження за жорстоким насиллям у дівчат. Більшість з опитуваних дівчат зазначають, що відчувають страх, на друму місці переживань почуття жалю і злості, на третьому місці згідно відсоткового співвідношення опинилось почуття незахищеності. Натомість, більшість опитуваних хлопців під час спостереження за жорстоким актом насилля описують виникнення відчуття злості у 50% випадків, 30% зазначають переживання почуття жалю і 20% утримуються від самоаналізу почуттів.

Останнє оновлення на П'ятниця, 29 січня 2016 13:30
 


Сторінка 1 з 11

Статистика

Переглядів змісту : 522149