Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Гуртки Палацу Науки і технічної творчості
Відділ науки і технічної творчості

Відділ науки і технічної творчості

Електронна адреса Друкувати PDF

Зав. відділом: Остапенко Галина Василівна

    Відділ науки і технічної творчості Палацу дітей та юнацтва розпочав свою роботу ще в 40-50-х роках минулого століття.

Сьогодні відділ   науки і технічної  творчості  здійснює  роботу  за  такими напрямками: гуртки науково-гуманітарного циклу, інформаційних технологій та технічні гуртки.

До  складу  відділу входять 35 дитячих об’єднання, які працюють на бюджетній основі та 17 госпрозрахункових груп.. До наукового напрямку відносяться гуртки: астрономічний, журналістики, «Психологія особистості», екскурсоводів-краєзнавців, до напрямку інформаційних технологій відносяться: інформатики та  програмування, Web-дизайну, Web-програмування; робототехніки, аніматорів,  «Англійська мова», «Дошколярик»; технічний напрямок – це гуртки авіамодельний, автомодельний, радіооператорів, техніків-винахідників, «Архітектурне моделювання».  початкового технічного моделювання, «Орігамі», фото та відеооператорів, "Повітряні змії", радіооператорів, дитячої мультиплікації. На госпрозрахунковій основі працюють гуртки : Англійська мова» , «Дошколярик», інформатики для молодших школярів Kodu, робототехніка.

Провідна роль в організації на­вчально-виховного процесу у відділі завж­ди належала і належить керівнику гуртка. Саме він створює всі сприятливі умови для активних, допитливих, завзятих, замкнутих  і сором’язливих, і для тих, хто  прийшов сюди задовольнити свій спонтанний інтерес і тих, хто вже глибоко і серйозно вивчає “свою” справу. Тут у кожної   дитини є можливість  дізнатися  щось нове, цікаве і корисне, поринути у світ  техніки і мистецтва, перевірити себе на мужність, витривалість, стати справжнім творцем, знайти відповіді на всі  запитання. 

Педагоги відділу створюють умови для здобуття знань, формування вмінь та навичок вихованців в області наукової і технічної творчості, працюють над вихованням  творчої і духовної особистості; над самовихованням особистості,  спрямовують свою роботу  на формування і розвиток життєтворчої  особистості.

Саме навчаючись у гуртках відділу науки і технічної творчості, вихованці мають можливість брати  участь у конкурсах, фестивалях, олімпіадах, виставках, змаганнях, турнірах, що створює неповторну атмосферу  свята. Але свята  не  бувають без буднів. А наші будні – це постійний творчий пошук. 

Педагогічний колектив відділу науки і технічної творчості  –  це досвідчені керівники, умільці, здібні організатори, які вміють зацікавити дітей до творчої праці. І тому у нас багато нових планів , плідна праця, велике майбутнє. Хочеться вірити в те, що педагоги відділу науки і технічної творчості зможуть знайти шлях до серця та розуму  кожної дитини, адже дитина не зможе сама добитися великих результатів, а крім сім'ї і школи сіяти в душу дитини «добре» , «вічне» покликані і ми педагоги позашкільних навчальних закладів. Тому  завдання  наше – знайти свій шлях до серця та розуму дитини, допомогти становленню та вихованню життєстійкої і життєздатної людини нового покоління

 

Останнє оновлення на Четвер, 05 листопада 2015 14:19
 

Тижневий екскурс у світ науки і технічної творчості

З 23.11.2015 по 29.11.2015 року проходив Тижневий екскурс у світ науки і технічної творчості.  Всього у 16  заходах  взяли участь більше  450дітей.

Протягом Тижня в холі Палацу демонструвався інформаційно-пізнавальний відеосюжет «Фотосвітлини гуртків відділу науки і технічної творчості», підготовлений  зав. відділом Остапенко Г.В., який висвітлював творче життя гуртків відділу

Головною «родзинкою» Тижневого екскурсу стало міське свято «Казково-технічна пригода», яке підготували та провели для учнів 4-5класів шкіл міста керівник гуртка аніматорів Степанкевич М.О. зі своїми вихованцями  та методист відділу науки і технічної творчості Бондаренко І.П.. Захід був проведений з метою популяризації науково-технічної творчостісеред  школярів міста, учні  мали змогу переглянути виставку  дитячих робіт відділу науки і технічної творчості, дізнатись багато корисної інформації з історії винаходів  та відкриттів, познайомитись із специфікою роботи гуртків, а також взяти активну участь у різноманітних цікавих конкурсах та масовках.

 В цьому  навчальному році деякі  педагоги практикували проведення бінарних нестандартних занять. Так, для вихованців гуртків «Орігамі» (кер. Остапенко Г.В.) та початкового технічного моделювання (кер. Бондаренко І.П.) була проведена медіа-подорож машиною часу «Крізь призму століття» з елементами театралізації , під час якої гуртківці розширили уявлення про розвиток цивілізації від найдавніших часів до сьогодення та майбутнього. Для заняття педагогами вдало були підібрані відеоматеріали, фрагменти мультфільмів, в процесі заняття тісно переплітався ненав’язливий теоретичний матеріал  з виконанням різного роду практичних завдань, ігрові моменти  піднімали мотивацію до сприйняття нового матеріалу. У гуртках журналістики (кер. Петришена Ю.М.) та екскурсоводів-краєзнавців (кер. Очеретна Л.П.)  було проведене заняття-телепередача «Найрозумніші»  з метою розвитку пізнавальних та інтелектуальних здібностей, виховання почуття відповідальності, колективізму,  а такожпоглиблення та закріплення   знань з пройденого програмного матеріалу  гуртка журналістики та екскурсоводів-краєзнаців.

Для розвитку творчих здібностей, фантазії та уяви гуртківців, а також удосконалення їх вмінь та навичок знаходити нові креативні вирішення  завдань у гуртку ПТМ ( кер .Стецюра О.П.)  з  цікавими ігровими моментами для дітей була проведена творча майстерня «Фантазорія»  під час якої гуртківці створювали чудернацькі картини із геометричних фігур.

У  гуртку радіооператорів (кер.Сіпцова М.К.) було  проведене заняття-діалог «Спілкування – основа успішного проведення радіозв’язку».Упродовжякого вихованці за допомогою різноманітних вправ  розширювали свої  знання в сфері спілкування в уявному радіоефірі англійською мовою.

З метою підвищення рівня  знань вихованців  з Web-дизайну, а також розвитку їх пізнавальних  та інтелектуальних здібностей в гуртку Web-дизайну (кер. Кравець Р.П.) була проведена віртуальна мандрівка Інфознайки. Впродовж заходу гуртківці отримали знання з еволюції комп’ютера, Інтернету, переглядали відеоматеріали, після кожного етапу дітям давались різного роду практичні завдання з метою закріплення вивченого упродовж двох місяців матеріалу.

            Спробували простежити вплив Всесвітньої глобальної комп’ютерної мережі Інтернет на світогляд підлітків, а також розкрити позитивні і негативні сторони впливу Інтернету на підростаюче покоління вихованці гуртка «Психологія особистості» (кер. Литовко К.П.) під час обговорення – диспуту «Віртуальне спілкування: солодка омана та гірка правда»

Пізнавальним та продуктивним для вихованців було заняття - навколосвітній політ «Слідами винаходів» в авіамодельному гуртку (кер. Хіміч Л.Л.) під час якого вони змогли віртуально  поринути в історію розвитку авіації, дізнатись цікаві міфи та легенди, пов’язані з історією повітроплавання, а також познайомитись  з наглядними прикладами та дослідами, які педагог уміло доносив до дітей та демонстрував деякі з них. Цікаві моменти з історії авіації, повітряних зміїв, повітряних куль дізнались вихованці гуртка «Повітряні змії» (кер. Францев В.В.) під час пізнавально-інтелектуальної гри «Повітряний бій», а на закріплення ще й провели інтелектуальну вікторину

 Для вихованців гуртка інформатики та програмування мовою Scratch (кер. Косаківський Ю.В.) була проведенаІТ-лабораторія «Світ техніки». Гуртківці дізнались багато цікавого про історію виникнення першого колеса, парової машини та історію розвитку автомодельного транспорту, а потім з допомогою середовища Scratch у вигляді гри  відобразили еволюцію автомобіля від минулого до майбутнього.

Керівник гуртка інформатики та програмування Непомнящий Г.І. організував та провів інтелект-турнір «Знавці інформатики». Командна гра сприяла розширенню знань вихованців про світ комп’ютерних технологій, наукових відкриттів, розвитку пізнавальних інтересів, інтелектуальних здібностей та логічного мислення.

В гуртку інформатики та програмування (кер.Копняк В.Є.) було проведене заняття-змагання «Приборкання роботів», це було свого роду бінарне заняття гуртка робототехніки та інформатики.  Для програмістів було завдання створити програму для робота, щоб він здійснював певні дії, а в  кінці заняття відповідно було проведене змагання.

 В гуртку «Дошколярик» (кер. Химич Н.М.) була проведена пізнавальнаподорож - знайомство «Електрика та електроприлади». Для дітей в доступній ігровій  формі  були подані такі поняття, як електрика, електричний струм, а також правила поводження з електроприладами.

  Заняття-подорожі  були проведені в гуртку інформатики для молодших школярів (кер. Віконський П.П.) - Подорож в країну «Компютерландію» , а також в гуртку англійська мова (кер. Тимошенко І.А.) – маршрутна гра «Країна абетки».

Тиждень відділу "Наука та техніка"
Останнє оновлення на Четвер, 03 грудня 2015 17:18
 


Головне меню

Пошук по сайту

Авторизація

Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті

Статистика

Переглядів змісту : 502022