Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Психолог Особливості психологічної підтримки дитини

Особливості психологічної підтримки дитини

Друкувати
(Стаття для батьків)
  Повна зневіра у власній дитині. Це ситуація коли навіть у звичайних побутових умовах батьки вбивають прагнення своєї дитини. Батьки закривають очі на бажання дитини, тому, що це здається абсурдним та  недолугими або такими, що дитині не під силу. Наприклад, часто вживана батьками фраза типу: «Давай я тобі допоможу, бо у тебе не виходить!», - автоматично програмує дитину на невдачу і занижує її самооцінку. Коли у дитини не виходить дорослим часто не вистачає слів підтримки або ж часу та терпіння на те, щоб у дитини все ж з п’ятої спроби вийшло. В таких випадках рятівними для батьків будуть фрази: я в тебе вірю, ти зможеш, мені приємно, що ти так стараєшся. Головне при цьому візуальний контакт, дотик та щира підбадьорююча інтонація. 
  Інший випадок коли дитину примушують займатись тим, чим в свій час не мали змоги займатись батьки . Тобто реалізація власних потреб батьків через дитину. Впевніться чи дитина дійсно хоче займатись в тому гуртку в який ви її записали? Гурток чи секцію дитина відвідує з задоволенням чи з примусу? Якщо дитині важко зробити вибір, терпляче чекайте поки вона сама пробує себе в чомусь новому. І навіть у побутових питаннях, коли річ йде про колір сорочки чи бантика -  давайте дитині вибір. Інакше доведеться вирішувати за дитину завжди, так як вона не навчиться сама приймати рішень, а  головне брати відповідальність за ці рішення. Виросте безініціативною та безвідповідальною. Слухайте та чуйте побажання та потреби своєї дитини.
  Гіршим нехтування здібностей та обдарувань дитини є тільки приписування їх дитині. Підсвідомо дитина відчуватиме тягар очікувань батьками від неї і думатиме, що без цього її не любитимуть. Або ж в такий спосіб батьки штучно завищують самооцінку дитини. А вона в такій ситуації зменшує роль вчителів та батьків у досягненні успіху. І врешті решт кожен конкурс зусиллями батьків не виграти і не вберегти дитину від травмуючого розчарування. Штучну «зірковість» підтримувати складно! Будьте уважніші до здібностей дитини і радьте їй заняття по її силах. 

Шановні батьки давайте дитині впевненість, що ви будете її любити однаково і за третє і за перше місце в конкурсі !!!
Психолог 
Ірина Бондаренко

 

Статистика

Переглядів змісту : 522156