Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Психолог Напрями роботи психологічної служби

Напрями роботи психологічної служби

Електронна адреса Друкувати PDF

Робота психологічної служби в Палаці має такі напрями: діагностика, яка спрямована на виявлення здібностей; робота з розвитку творчого потенціалу особистості; визначення стратегії індивідуального розвитку дитини; психолого-педагогічна корекція. Діагностичні обстеження проводяться з метою визначення загальних та спеціальних здібностей вихованців для спрямування їх навчально-творчої діяльності за відповідними напрямами позашкільної освіти та визначення впливу навчально-виховного процесу на розвиток творчої особистості дитини.                                                                                    

За результатами психодіагностичних досліджень щорічно формуються групи корекції та розвитку. Відповідно до визначеного кола проблем обираються навчально-розвивальні програми, за якими організовується робота груп. Широкого застосування набули тренінгові програми, спрямовані на розвиток пізнавальних процесів та комунікативно-творчих здібностей вихованців.                               

Робота з батьками, які є активними суб’єктами сформованого у закладі креативного мікросоціуму, посідає особливе місце в роботі психологічної служби. Вона спрямована на збагачення батьків психолого-педагогічними знаннями про вікові закономірності розвитку дитини та її особистісні характеристики; інформування про результати, отримані в процесі діагностичних досліджень, корекційно-відновлювальної роботи; залучення батьків до спільної навчально-творчої діяльності під час тренінгів, заходів, гурткових занять.     

Одним із пріоритетних напрямів роботи психологічної служби є превентивне виховання і створення психолого-педагогічної системи роботи щодо збереження та зміцнення здоров’я вихованців. Серед вихованців різних вікових категорій проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота.        

 Завдання, які ставить перед собою психологічна служба:      

1. Психолого – педагогічні дослідження обдарованості вихованців на кожному віковому етапі, з метою пошуку адекватного способу реалізації особистості у відповідних видах діяльності.

2. Допомогти гуртківцям краще пізнати себе, навчитися розуміти інших людей, дізнатися про механізми і закони, що впливають на людські стосунки.

3. Психологічна підтримка обдарованих дітей в процесі їх творчого становлення, соціально – психологічна адаптації до умов позашкільного закладу, вирішення проблем міжособистісного спілкування, формування у вихованців навичок  ефективної взаємодії з оточуючими та конструктивного розв’язування конфліктів.                         

4.Формування в особистості педагога психолого-педагогічної готовності до розвитку дитячої обдарованості.

        

 

 

  

Останнє оновлення на Понеділок, 11 березня 2013 15:38  

Статистика

Переглядів змісту : 522126