Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Психолог Навчання із задоволенням!

Навчання із задоволенням!

Електронна адреса Друкувати PDF

Після довгих літніх канікул дітям важко повертатися до навчання. І якщо старші діти вже знайомі з навчальним процесом та усвідомлюють важливість науки, першачкам надзвичайно важко адаптуватись до нових людей, режиму та обстановки.

 

І лише батьки можуть допомогти малечі розібратися з проблемами та адаптуватися до шкільного життя в перші тижні навчального процесу. Батьки повинні пояснити малюкам, що у школі потрібно відкласти свої бажання та настрої і робити те, що вимагає вчитель. Буває так, що діти які люблять читати, хочуть займатися лише літературою, а не писати палички чи складати числа. Тому, щоб не виникало проблем з навчанням, малюкам потрібно пояснити, що вивчатимуть вони чимало предметів і потрібно старанно виконувати всі завдання, які пропонує вчитель.

Як правило, найважче адаптуватися до школи дітям, які не відвідували дитячий садок. Їм часто бракує самостійності, і забуте вдома яблуко чи відсутність людей, до яких дитина звикла, може стати справжньою проблемою.  В такому випадку батьки можуть допомогти малюкам за допомогою рольових ігор та програвання певних ситуацій. Наприклад, можна запитати у дитини, що вона робитиме і до кого звернеться за допомогою, якщо, скажімо, забуде ручку вдома чи захоче вийти в туалет. Потрібно їй розповісти, з якими труднощами вона ще може зіткнутися, і пояснити, як з ними впоратися.                        

Повільних діток, які не встигають за іншими в навчанні, варто підбадьорити та пояснити, що так може бути на початку, але згодом, якщо вони докладуть зусиль, у них все вдастся. З ними можна займатися за допомогою пісочного годинника, щоб дитина вчилася вкладатися у відведений для завдання час. Скажімо, скласти портфель чи написати рядок паличок.                          

Познайомити першокласника з вчителькою варто заздалегідь, щоб дитина звикла до нової людини в її житті. Зазвичай дітки порівнюють педагога з вихователями у садку.            

Найважче всидіти на уроках гіперактивним дітям. Рятувати ситуацію потрібно за допомогою спеціального режиму. Протягом навчального тижня необхідно уникати факторів збудження – гучних вистав, шоу, походів до супермаркетів, та максимально зменшити перегляд телевізора. Натомість збільшити кількість прогулянок в спокійних місцях, у парках, на природі.                  

Діти підліткового віку адаптуються до навчального процесу досить швидко. Однак і їм варто за два тижні до початку навчального року підкорегувати режим. Потрібно раніше лягати спати, а вранці швидше прокидатися. Варто повторити навчальну програму - переписувати з книжки, читання, переказ, табличку множення. Займатися бодай по годині в день. Нагадувати, що спочатку - навчання, а тоді відпочинок. Дитина поступово звикне і проблем з адаптацією не виникне.                            

У випускників найбільшими проблемами, як правило, є перенавантаження, які призводять до нервових зривів та виснаження вже на початку року. Тому серйозно братися варто лише за неорганізованих і легковажних дітей. У решти краще просто цікавитись, як справи у школі та час від часу перевіряти домашні завдання й щоденник. А вразливих та емоційних дітей батьки мають підтримати, мовляв, ми впораємося, тобі все вдасться, бо ми в тебе віримо. Потрібно реально оцінювати можливості дитини. І якщо вона в кінці кожної чверті хворіє, це означає, що планка вимог для неї - зависока.

Останнє оновлення на Субота, 26 січня 2013 14:47  

Статистика

Переглядів змісту : 522144