Вінницький міський палац дітей та юнацтва ім. Л.Ратушної

Життєдайної творчості сила

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Home Психолог Як побороти лінь

Як побороти лінь

Електронна адреса Друкувати PDF

Всі ми іноді лінуємося. Багато хто навіть виправдовує себе фразами типу «лінь-двигун прогресу». Але звичайно ж лінь зовсім не двигун, а скоріше гальмо прогресу. Іноді бувають моменти коли потрібно щось терміново зробити, але лінь. Набагато приємніше подивитися фільм або просто полежати біля телевізора. Через свою лінь ми багато чого не встигаємо. Уявіть собі наскільки більше ви б досягли, якби використали свій час з користю! Але як побороти лінь?

1. Не відкладайте справи на завтра.

Ніколи не здогадаєтеся, який найбільш важкий день тижня. Не понеділок і не п'ятниця, а ... завтра. Він найбільш завантажений, тому що всі справи відкладаються на завтра. А раптом з'явиться дуже термінова справа, яке змусить відкласти те, що треба було зробити сьогодні. Щоб побороти лінь найкраще почати зараз, навіть якщо досить пізно, тому що завершити вже розпочату справу значно легше, ніж почати нову.

2.Розділіть великі справи на менші частини.

Відразу вирішити будь-яку велику проблему або поставлене завдання складно, тому що не знаємо, з якого боку взагалі до цієї проблеми треба підійти. Все одно що перед нами було б велике яблуко. Воно смачне, воно корисне, його хочеться з'їсти, але воно занадто велике. Щоб поласувати, ми просто розрізаємо його на стільки частин, на скільки захочемо. Уявіть, що робота і є фрукт, з'їсти який можливо, тільки якщо розділити його на маленькі частини. Набагато простіше виконувати справи по черзі.

 

3.Щоб побороти лінь, треба спробувати нічого не робити!

Як би це парадоксально не звучало. Це тільки вам здається, що ви нічим не займаєтеся. Але ж ви їсте, п'єте, готуєте собі щось, «сидите в Інтернеті», читаєте, лежите чи слухаєте музику, врешті-решт, думаєте! Станьте посеред кімнати і замріть. Повірте, це витримає не кожен. Пройде 10 хвилин, і ви втомитеся, а через 15-20 навіть думки про невиконані справи будуть сприймаютися із захопленням.

4. Під час боротьби з лінню важливо зрозуміти, для чого тобі все це потрібно, придумати вагому причину, визначитися із завданнями!

Усвідомлення важливості справи - вже велика справа. Чи справді це потрібно? Зважте всі «за» і «протии», складіть алгоритм дій, продумайте етапи. Все це не для того, щоб себе відговорити. Важливе завдання - це правильно розрахувати та розпланувати свій час. Тому перш за все необхідно визначитися із завданнями та справами на сьогоднішній день. Якщо завтра здача екзамену або важлива конференція, значить, ви повинні вирішити це в першу чергу і починати потрібно зараз!

5. Хто рано встає…

Більше часу вільного буде вдень. І чим раніше почнете, тим краще.
Люди діляться на «жайворонків» та «сов». «Сови», як правило, цілий день лінуються, придумуючи нескінченні відмовки. А за справи сідають лише під вечір. Милі «сови», кожна людина може працювати як вдень, так і ввечері. Тільки уявіть, що до 11-ї дня ви зробили те, від чого раніше втомлювалися, закінчуючи на 3 години пізніше. Вранці, на свіжу голову, все виходить набагато швидше. А зайва хвилинка вдень буває набагато кориснішою за ранкову, хоча б тому, що вільний час може з'явитися і у ваших друзів - прекрасний привід відволіктися від роботи, відпочити і перекинутися парою слів.

6.П'ять хвилин роботи можуть стати рятівними!

Змусити себе попрацювати під час періоду ліні дуже важко. Але побороти лінь буде легше, якщо собі сказати, що потрібно бути активним тільки 5 хвилин, витерпіти можна все що завгодно. Робота почнеться, і захочеться або швидше її доробити, або найближчим часом буде легше продовжити.

7. Винагороджуйте себе.

Будь-яка праця має бути винагороджена! Що б ви корисного не зробили, нехай навіть щось незначне, похваліть себе. Виконали частину справи - випийте чашку чаю з улюбленим печивом, прогуляйтеся або просто відпочиньте 5 хвилин. Це гарна звичка...

Останнє оновлення на П'ятниця, 25 січня 2013 15:44  

Статистика

Переглядів змісту : 522115